Muayene

Aracınızın fenni muayenesinin ve egzoz emisyon ölçümünün yapılması yasal bir zorunluluktur.

Otomobiller için ilk fenni muayene teknik belge tarihi itibari ile üçüncü yılın sonunda, sonrakiler ise ikişer yıl ara ile yapılmalıdır. 

Kiralamış olduğunuz aracın muayenesini aşağıdaki adımları izleyerek yaptırabilirsiniz.

1. Randevu Alınması

Öncelikle Fenni muayenenizi ve egzoz emisyon ölçümünüzü TÜVTürk ’ün herhangi bir istasyonunda yaptırabilirsiniz. Bunun için https://www.tuvturk.com.tr/ sitesi üzerinden ya da aşağıdaki butonu kullanarak online olarak randevu alabilirsiniz. Şirketinizden alacağınız muayene yetki yazısı ile birlikte muayene işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Randevu Al

2. Sekar 'dan alacağınız Muayene Yetki Yazısı (Örnek Evrak Görüntüsü)

Randevunuzu aldıktan sonra operasyon@sekarfilo.com.tr adresine aşağıda yazan bilgileri içeren bir mail göndererek Muayene Yetki Yazısı talep etmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri kullanarak hazırlayacağımız evrakı size hızlıca ulaştıracağız.

ARACIN PLAKASI
MUAYENEYE GÖTÜRECEK KİŞİNİN;
ADI – SOYADI
TC KİMLİK NUMARASI


Önemli: Bu evrak olmadan TÜVTürk istasyonlarının işlem yapmayacaklarını unutmayınız.

3. Muayene Sonrası

Aracınızın egzoz muayenesi sonrasında teslim edilecek egzoz emisyon pulunu ruhsatınız ile birlikte saklamanız ve gerektiğinde beyan edebiliyor halde hazırda bulundurmanız gerekmektedir. Muayene sırasında oluşacak masraflar Sekar Filo ‘nun cari hesabından ödeneceği için sizin herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmayacaktır. Olası aksi bir durumda ödeme yapmanız gerekir ise, ödemeye ait makbuzları (egzoz emisyon puluna ait makbuz ve muayene harç dekontunu) Sekar Filo ’ya iletmeniz halinde, gecikme cezası hariç masraflarınız, firma hesabınıza iade edilecektir.